2

Fujitsu Lifebook – rewolucyjne połączenie laptopa, tabletu, telefonu i aparatu cyfrowego?

LifeBookW poniższym poście, zamiast standardowych plotek oraz spekulacji, chcielibyśmy poinformować was o rewolucyjnym pomyśle zaprezentowanym przez firmę Fujitsu. Jeden z przedstawicieli przedsiębiorstwa, ujawnił dzisiaj projekt laptopa, który będzie jednocześnie pełnił rolę stacji dokującej dla innych urządzeń mobilnych, między innymi smartfona, tabletu oraz aparatu cyfrowego. Robocza nazwa urządzenia, które może pojawić się na rynku już w przyszłym roku to Lifebook – jeżeli ten modułowy gadżet wprowadzony zostanie do seryjnej produkcji, wtedy na rynku miejsce będzie mogła mieć prawdziwa rewolucja.

Możliwość odłączenia aparatu i wykorzystywania go jako osobnego urządzenia, możliwość odpięcia tabletu i korzystania z niego jako wirtualnej, bezprzewodowej klawiatury, czy też przestrzeni do rysowania, a także telefon, który mieści się w slocie laptopa i może korzystać z jego pamięci, procesora oraz zapisanych na nim informacji. Chociaż całe urządzenie może być dosyć grube, to dzięki naprawdę oryginalnemu wzornictwu może spotkać się z naprawdę dużym zainteresowaniem.

Osobiście, najbardziej do gustu przypadł nam pomysł połączenia tabletu oraz laptopa w jedno urządzenie przy wykorzystaniu szesnastopinowej stacji dokującej. Dane dostępne są od razu, urządzenie jest natychmiast wykrywane, a sam laptop dzięki takowemu połączeniu zyskuje kilka dodatkowych funkcji. Czy bylibyście zainteresowani takim rozwiązaniem? Jak myślicie, czy rzeczywiście ma ono szansę zrewolucjonizowania rynku gadżetów elektronicznych?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel