1

RedPad – narodowy chiński tablet za 1.590$

RedPadCzasami urządzenia mogą być symbolem narodów, tak też jest w przypadku RedPada, chińskiego tabletu wycenionego na zaporową cenę 1.590$ – trzeba jednak pamiętać, że jeżeli chodzi o sprawy kraju to nic nie jest za drogie, prawda? 🙂 Urządzenie działa na Androidzie i zostało wyprodukowane przez prorządową spółkę Hongpaiyihao.

Tablet wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor Tegra 2, prawie dziesięciocalowy wyświetlacz i jest on stworzony specjalnie dla potrzeb urzędników państwowych i najbardziej patriotycznych konsumentów – cokolwiek to oznacza (tak jednak swój produkt promuje producent). RedPad posiada preinstalowane kilka aplikacji, między innymi dających dostęp do subskrypcji niektórych elektronicznych gazet, oczywiście kontrolowanych przez państwo. Podejmowane przez rząd decyzje strategiczne są także dostępne poprzez tablet dzięki regularnym aktualizacjom. Należy zauważyć między innymi, że RedPad jest trzykrotnie droższy w Chinach niż iPad.

Co do rozdzielczości ekranu, to możemy spodziewać się 1024×768 pikseli, bateria powinna natomiast posiadać pojemność do 8000mAh. Należy także wspomnieć o aparacie 5MP, kamerze 2MP z przodu, wsparciu dla łączności 3G, 1GB pamięci RAM oraz 16GB pamięci wewnętrznej. Czy czujecie się wystarczająco czerwoni, żeby sięgnąć po ten produkt? 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel