0

Podsumowanie tygodnia – sprawdź, jakie zmiany przyniósł kończący się tydzień na rynku tabletów!

Podsumowanie tygodniaChociaż jeszcze niedawno świętowaliśmy początek Nowego Roku, to właśnie końca dobiega trzeci tydzień stycznia. W tym czasie bardzo wiele zdążyło wydarzyć się na rynku urządzeń mobilnych, a koniunktura innowacji i świeżych rozwiązań cały czas nie zwalnia, co bardzo nas cieszy. Jeżeli jesteś ciekawy, o czym mówili fani tabletów w przeciągu ostatniego tygodnia, zapraszamy Cię serdecznie do lektury!

We wtorek, siedemnastego stycznia, ujawniony został naprawdę ciekawy projekt firmy Fujitsu, która pracuje nad opracowaniem Lifebooka, rewolucyjnego urządzenia, które jest połączeniem tabletu, smartfona, aparatu oraz laptopa. Najlepsze jest to, że wszystkie z tych elementów, mogą być połączone w jeden gadżet, czy też działać całkowicie niezależnie, dając nam ogromne możliwości. Pozwala to nie tylko na błyskawiczny przesył informacji pomiędzy poszczególnymi urządzeniami, ale także w znacznym stopniu ułatwia ich transport. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli azjatyckiego przedsiębiorstwa, Fujitsu Lifebook już w przyszłym roku może trafić do produkcji!

Tego samego dnia zaprezentowany został także tablet PlayBase Go, który jak twierdzi producent, ma być przystosowany dla najmłodszych użytkowników. Na jego pokładzie znajdziemy kilka przydatnych aplikacji stworzonych właśnie z myślą o dzieciach, które nie tylko gwarantują im świetną zabawę, ale także pomoc w nauce. Urządzenie jest dodatkowo wyposażone w pokrowiec Playcover, który chronić ma je przed upadkami. Cena jest naprawdę atrakcyjna, zamyka się bowiem w 270$ i jeżeli wierzyć słowom producenta, to w przeciągu najbliższych miesięcy, PlayBase Go otrzyma aktualizację systemu operacyjnego do ICS.

18 stycznia, czyli środa, to kolejna propozycja od firmy Fujitsu – tym razem jest to jednak standardowy tablet, Stylistic M532, wyposażony w procesor Tegra 3. Jak na urządzenie tej klasy posiada dosyć rozsądną cenę, kupimy go już bowiem za niespełna 500 euro. Na pokładzie znajdziemy oczywiście czterordzeniowy układ, Androida 4.0, a także 16GB pamięci wewnętrznej.

W czwartek, w internecie opublikowana została oczekiwana przez wielu użytkowników najnowsza wersja ROM-u dla tabletu Notion Ink Adam, która wprowadza na urządzenie najnowszą wersję Androida, czyli Ice Cream Sandwich. Chociaż ROM jest cały czas trochę zbugowany, to prezentuje się już naprawdę ciekawie, praktycznie całkowicie zmieniając pracę z urządzeniem. Jeżeli rozwiązane zostaną problemy z łącznością 3G, aparatem i pamięcią masową, to wszystko powinno pracować naprawdę płynnie i bez większych problemów.

W piątek natomiast, czyli 20 stycznia, cały świat obiegła wiadomość, że Chińczycy otrzymają swój narodowy tablet, a mianowicie RedPad, który dostępny jest za 1590$, czyli za więcej, niż w kraju tym kosztuje iPad. Z całą pewnością nie powstrzyma to jednak urzędników, członków administracji państwowej oraz najważniejszych dygnitarzy przed jego zakupieniem, w końcu jest to ogromne wsparcie dla prorządowej spółki Hongpaiyihao, która jest producentem urządzenia. jeżeli chodzi o specyfikacje, to RedPad nie będzie wyróżniał się niczym szczególnym i jest typowym urządzeniem z dwurdzeniowym procesorem Tegra 2 i dziesięciocalowym wyświetlaczem.

Ostatnia informacja warta uwagi w tym tygodniu, pochodzi z dzisiaj – informowaliśmy was mianowicie, że iPad doczekał się nowego gadżetu, a mianowicie Nomad Brush, który jest pojemnościowym pędzlem, dającym możliwość tworzenia na ekranie tabletu obrazów, tak jakby były malowane lub rysowane na normalnej kartce papieru. Chociaż twórca akcesorium stworzył je z myślą o produkcie Apple, to jak się okazuje, Nomad Brush równie dobrze działał będzie w przypadku innych tabletów. Chociaż pędzel nie znajduje się cały czas w masowej produkcji i wszystkie egzemplarze wykonywane są ręcznie, to możemy nabyć takowy już za 25$. W momencie, kiedy doczekamy się aplikacji zoptymalizowanej pod funkcjonalność pędzla, wtedy może okazać się on rewolucyjnym narzędziem ułatwiającym pracę tysiącom grafików, rysowników i malarzy.

To chyba na tyle, jeżeli chodzi o ten kończący się tydzień. Mamy nadzieję, że jednak będziecie z nami także w przyszłym tygodniu – wszystko wskazuje bowiem na to, że ostatnie dni stycznia mogą przynieść kolejne niespodzianki i ciekawe zapowiedzi najnowszych urządzeń mobilnych!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel