2

QUMO Infinity – kosztujący 300$ tablet z Androidem

QUMO InfinityQUMO jest firmą, o której osobiście nigdy wcześniej nie słyszałem, ale posiada ona w swojej ofercie interesujący produkt dostępny na terenie Europy Wschodniej, a mianowicie tablet Infinity. Gadżet wyceniony jest na około 300$, posiada siedmiocalowy wyświetlacz i obsługuje rozdzielczość do 800×600 pikseli – pozostałe specyfikacje utwierdzają w przekonaniu, że jest to raczej urządzenie średniej klasy.

QUMO Infinity posiada 8GB pamięci wewnętrznej, slot na karty SD, obsługę łączności WiFi oraz 3G i układ graficzny Mali 400 GPU przystosowany do gier. Oprócz tego, w urządzeniu znajdziemy aparat 2MP, czujnik światła, port HDMI oraz Bluetooth. Razem z urządzeniem otrzymujemy także wszystkie standardowe usługi Google, w tym Mapy, Wyszukiwarkę, dostęp do konta Gmail oraz Android Marketu. QUMO obiecało nawet, że ich tablet doczeka się update’u do Androida 4.0 Ice Cream Sandwich (obecnie podstawowym OS-em jest Gingerbread).

Infinity posiada 12mm grubości i waży 410 gram, co sprawia, że jest naprawdę bardzo lekkim urządzeniem. Co do procesora, to na pokładzie znajdzie ARM Cortex A9 o częstotliwości taktowania 1GHz. Urządzenie oferuje także 512MB DDR2 RAM oraz baterię o pojemności 4000mAh. Chociaż cena wydaje się atrakcyjna, to dokładnie za takie same pieniądze możemy kupić dwa urządzenia – Amazon Kindle Fire oraz HP TouchPad…  😉

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel