3

Amazon Kindle Fire zwiększa udział w rynku tabletów z Androidem do 39%

Amazon Kindle FireiPad firmy Apple nie jest już urządzeniem nie do pobicia, szczególnie, że popularność urządzeń z Androidem cały czas wzrasta. Okazuje się, że obecnie system operacyjny od Google działa na 39% wszystkich tabletów dostępnych na rynku, do czego w dużej mierze przyczynił się Amazon Kindle Fire.

Kindle Fire, to urządzenie, które posiada całkiem przyzwoite specyfikacje, chociaż skupia się głównie na usługach Amazona, przez co standardowy użytkownik może mieć tutaj problem ze znalezieniem standardowych doświadczeń związanych z typowym Androidem. Jednak widzieliśmy już Androida 4.0 uruchomionego na tym urządzeniu, a stabilna wersja jest już w drodze i dostępna powinna być w najbliższym czasie.

Wracając jednak do danych liczbowych to wzrost jest imponujący, szczególnie, że rok temu Android działał na niespełna trzydziestu procentach urządzeń. Dane te są jak najbardziej dokładne, oparte bowiem są na ilości rzeczywiście sprzedanej ilości egzemplarzy, a nie na ilości urządzeń dostarczonych go sklepu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel