0

Kurio – tablet z Androidem 4.0 przeznaczony zarówno dla dzieci i dorosłych

Jeżeli szukasz tabletu dla swojego dziecka, który jest jednocześnie przyjazny dla użytkownika i może zaproponować najnowszą wersję Androida, powinieneś dokładniej przyjrzeć się urządzeniu Kurio. Model ten zaprojektowany został specjalnie z myślą o najmłodszych, jak udało nam się jednak przekonać, dorośli także mogą z przyjemnością z niego korzystać.

Tablet posiada osłonę ochronną w bardzo jasnych kolorach, która chroni go przed wstrząsami i upadkami, na szczęście dodatek ten jest wymienny, więc w każdej chwili będziesz mógł się go pozbyc. Kurio działa na Ice Cream Sandwich, posiada jednak spersonalizowany interfejs, zapewniając jednocześnie dostęp do usług Google oraz do Android Marketu.

W urządzeniu znaleźć będziemy mogli 4GB pamięci wewnętrznej, slot na karty pamięci i trzy wersje wyświetlacza: siedmiocalowy o rozdzielczości 800×480 pikseli, ośmiocalowy o rozdzielczości 800×600 pikseli oraz dziewięciocalowy o rozdzielczości 940×600 pikseli. Inne funkcje obejmują między innymi port HDMI, gniazdo USB dla dodatkowych urządzeń peryferyjnych, a modele ośmio- oraz dziewięciocalowe także kamerę 0.3MP z przodu oraz aparat 2MP na tylnej ścianie. Co do samej żywotności baterii, to wynosi ona średnio sześć godzin. Kurio ma pojawić się w najbliższym czasie w Wielkiej Brytanii – model z najmniejszym ekranem kupimy już za 150 funtów, ten z dziewięciocalowym natomiast za 200 funtów.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel