0

Badania dowiodły, że iPad może powodować ból szyi oraz główy

iPadChociaż informację tą zaliczymy raczej do ciekawostek, to iPad, który miał przynieść rewolucję jeżeli chodzi o system edukacji oraz w dziedzinie zdrowia, w przypadku bardzo wielu osób powoduje bóle głowy oraz szyi – przynajmniej tak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych na wydziale zdrowia publicznego w Harvardzie. Użytkownicy iPadów są narażeni na chroniczne i naprawdę uciążliwe bóle, wywołane częstym użytkowaniem urządzenia.

Wszystko jest spowodowane sposobem, w jaki normalnie korzystamy z tabletów, w jaki je trzymamy oraz kątem patrzenia na wyświetlanych na ich powierzchni obraz. Chociaż badania dotyczą tylko i wyłącznie iPadów, to można założyć, że podobne wyniki dałyby analizy prowadzone w odniesieniu do innych urządzeń tego typu. Trzeba jednak pamiętać także, że ogromny wpływ może mieć tutaj sam kształt urządzenia, jego wyprofilowanie oraz waga.

W podsumowaniu badań przeprowadzonych przez Harvard, możemy znaleźć stwierdzenie, że umieszczenie urządzenia bezpośrednio przed oczami, w linii poziomej, jest rozwiązaniem najlepszym – przynajmniej dla szyi, głowy oraz ramion. Co prawda, mogą wtedy ucierpieć nasze oczy, te same badania wykazały jednak, że męczą się one o wiele mniej podczas używania iPada, niż na przykład kiedy korzystamy z komputera.
Czy ktoś z was może podzielić się własnymi doświadczeniami? Czy wielogodzinne używanie tabletu kiedykolwiek wywołało u was nieprzyjemny ból w szyi lub też bóle głowy? 😉

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel