0

Spark – tablet z Linuxem, odblokowanymi podzespołami oraz preinstalowanym Plasma Active

SparkSpark to pierwszy tablet na rynku z preinstalowanym środowiskiem graficznym Plasma Active i jednocześnie produkt, który kupić będziemy mogli już za dwieście euro. Urządzenie wykorzystuje działający na wolnej licencji system operacyjny Linux, całkowicie odblokowane podzespoły oraz dostępne dla wszystkich użytkowników treści i usługi związane z aplikacjami.

Na pokładzie Sparkaznajdziemy procesor AMLogic ARM 1Ghz, Mali 400GPU, 512MB pamięci RAM, 4GB pamięci wewnętrznej, slot na karty pamięci, siedmiocalowy wyświetlacz multitouch oraz wsparcie dla łączności WiFi. Urządzenie to ma wspierać wolne oprogramowanie oraz darmowe aplikacje, czyli rozwiązania, które w przypadku pozostałych tabletów są cały czas zaniedbywane. Urządzenie ma dawać możliwość korzystania z różnych innowacyjnych technologii, między innymi usług hostingowych OwnCloud i bannerów reklamowych w aplikacjach.

Sklep z treściami przeznaczonymi na Sparka będzie obejmował darmowe książki z Projektu Gutenberg i wiele innych materiałów edukacyjnych. Jako, że tablet działać ma na Linuxie, praktycznie wszystkie elementy oprogramowania także dostępne będą za darmo.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel