2

BlackBerry PlayBook OS 2.0 już w tym miesiącu!

BlackBerry PlayBook OS 2.0Informacje i pogłoski na temat BlackBerry PlayBook OS 2.0 pojawiły się już jakiś czas temu, jednak dopiero w tym miesiącu, jeżeli spekulacje okażą się właściwe, system zostanie oficjalnie zaprezentowany i ma posiadać wbudowaną obsługę aplikacji z Android Apps.

To właśnie kompatybilność z aplikacjami dedykowanymi na Androida jest jedną z najbardziej atrakcyjnych cech świeżego oprogramowania. Oprócz tego warto zwrócić także uwagę na dodatkowe wsparcie dla skrzynki e-mail, kontaktów i kalendarza.

RIM już ustaliło datę deadline’u dla developerów, którzy chcą opublikować swoje aplikacje w Android Apps, na szóstego lutego, tak aby mieć pewność że odpowiednia ich liczba będzie dostępna do przetestowania na platformie. Kanadyjskie przedsiębiorstwo opublikowało także kilka ważnych wytycznych, dotyczyć między innymi usunięcia słowa Android z wszystkich linii kodu poszczególnych programów oraz usunięcia wszystkich linków z Android Marketu.

Developerzy muszą wybrać także platformę BlackBerry PlayBook OS 2.0 jako główną dla swoich aplikacji. Do przeniesienia aplikacji służą programy BB SDK dla Androida i BlackBerry Packager, które według RIM są przyjazne dla firm developerskich oraz programistów.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel