0

Szef developerów Windows Phone przechodzi do zespołu Amazon Kindle

Brandon WatsonBrandon Watson, jedna z głównych postaci w Microsofcie, szef wydziału Windows Phone Developer Experience, zrezygnował ze swojej posady i przyjął ofertę pracy od Amazonu. Jak podają źródła, ma zostać dyrektorem zespołu Kindle Cross Platform, gdzie koordynował będzie prace nad rozwojem produktów i przystosowaniem ich do poszczególnych aplikacji pochodzących z innych platform.

Wliczone są tutaj między innymi aplikacje dla Windows Phone oraz Windows 8, jego wiedza oraz doświadczenie będzie więc niezwykle przydatna. Szósty lutego to ostatni dzień pracy Watsona w Microsofcie – przedstawiciele firmy wyrazili się o nim naprawdę bardzo pozytywnie i podziękowali za dotychczasową współpracę. Musicie jednak wiedzieć, że Microsoft w ostatnim czasie traci wielu specjalistów, co może się niekorzystnie odbić na poczynaniach firmy.

Plusem jest tutaj z pewnością fakt, że dzięki doświadczeniu i kontaktom społecznym Watsona, aplikacje przygotowywane pod Kindla wiele zyskają i oprogramowanie będzie rozwijało się we właściwym kierunku. Możemy więc się spodziewać, że następny tablet Kindle Fire posiadał będzie bardziej rozwinięte środowisko oraz platformę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel