0

Polska premiera tabletu Toshiba AT200 w Agito.pl

Toshiba AT200Multimedialny tablet internetowy Toshiba AT200 w końcu zadebiutował w Polsce. Można go kupić w sklepie internetowym. Toshiba AT200 kosztuje około 2,2 tys. zł i jest reklamowany jako najcieńszy i najlżejszy na świecie tablet.

Produkt, który został zaprezentowany po raz pierwszy na targach IFA 2011, zebrał wówczas znakomite recenzje. Specjaliści zwracali uwagę między innymi na znakomite możliwości, a także ultracienką obudowę (7.7 mm) i niewielką – jak na urządzenie z 10 calowym ekranem – wagę (558 gramów). To dotykowy ekran o rozdzielczości 1280×800 pikseli, ma stanowić koronny atut urządzenia w konkurencji z rywalami. Początkowo tablet będzie pracował pod kontrolą systemu Android 3.2 Honeycomb. Producent zapowiedział już jednak przyszłą aktualizację oprogramowania do najnowszej wersji 4.0 – Ice Cream Sandwich. Toshiba zadbała także o dostęp do takich portów i interfejsów, jak: micro-USB, micro-SD, Wi-Fi czy Bluetooth.

Użytkownik otrzymuje do dyspozycji 5-megapikselowy aparat cyfrowy i 2-megapikselową kamerę HD do wideokonferencji z przyjaciółmi, rodziną i współpracownikami. Według danych producenta w pełni naładowana bateria gwarantuje do 8 godzin ciągłego odtwarzania filmów. Przyjemność seansu zwiększa jakość dźwięku płynącego z dobrej klasy głośników (2 x 1.5 W). W razie potrzeby, port micro-HDMI umożliwia podłączenie tabletu do telewizora i oglądanie filmów HD na dużym ekranie.

„Sercem” Toshiby AT200 jest układ Instruments OMAP 4430 1.2 GHz. Użytkownik może też korzystać z 1 GB pamięci RAM i pamięci wewnętrznej (do 64 GB). Gwarancja na produkt wynosi 2 lata.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz