0

Prace nad Firefoxem dla Windows 8 Metro UI

FirefoxMozilla pracuje aktywnie nad nową wersją Firefoxa, która powinna działać na Windowsie 8 i wprowadzonym w nim interfejsie użytkownika Metro. Oznacza to, że właściciele tabletów z najnowszym wydaniem „Windy” będą posiadali alternatywę dla skupiającego się głównie na funkcjach dotykowych IE 10, dołączonego do najnowszej generacji platformy od Microsoftu.

Firefox dla Metro UI znajduje się jak na razie w fazie planowania, Mozilla była jednak na tyle uprzejma, aby ujawnić pewne informacje. Przeglądarka będzie opierała się na tym samym silniku co inne wersje Firefoxa, a mianowicie Gecko i posiadała będzie funkcje przystosowanie do nawigacji dotykiem, w tym przypadku pozostało jednak bardzo dużo do zrobienia. Źródła podają, że ostateczny wygląd projektu może być bardzo zbliżony do Firefoxa znanego nam z Androida, jako że paski narzędzi w Metro UI zlokalizowane są na górze i na dole wyświetlacza, a nie po bokach.

Aplikacja będzie wyświetlana oczywiście w trybie pełnoekranowym i podobnie jak w innych aplikacjach tworzonych pod Windowsa 8, możliwe będzie podzielenie ekranu, aby używać dwóch programów jednocześnie. Mozilla ma oczywiście zamiar dalej rozwijać swoją przeglądarkę pod klasyczną wersję Windowsa na urządzeniach mobilnych, zważywszy, że Windows 8 daje użytkownikom możliwość korzystania z niej.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel