0

Amazon pracuje nad kolejną generacją tabletu Kindle Fire

Amazon Kindle FireWedług najnowszych informacji, Amazon od jakiegoś czasu pracuje już nad następną wersją tabletu Kindle Fire. Pogłoska ta może mieć bardzo wiele z prawdą, potwierdzona została bowiem między innymi przez źródła związane z Quanta, przedsiębiorstwem odpowiedzialnym za wyprodukowanie pierwszego tabletu od Amazonu. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem internetowego sprzedawcy, wtedy nowa generacja urządzeń Kindle Fire powinna trafić na sklepowe półki jeszcze w drugim kwartale tego roku.

Amazon najprawdopodobniej ponownie przyjmie strategię niskich kosztów, będziemy mogli więc zobaczyć nowy tablet za maksymalnie 250$ i z najprawdopodobniej większą przekątną ekranu. Kindle Fire drugiej generacji, dostępny będzie między innymi w wersji dziesięciocalowej – za przygotowanie tychże modeli odpowiedzilna będzie firma Hon Hai. Co do samych specyfikacji, cały czas nie udało nam się uzyskać konkretniejszych informacji, wszystko powinno wyjaśnić się jednak w marcu, kiedy pierwsze testowe urządzenia, trafią do partnerów Amazona.

Według analityków, Amazon ma sprzedać w tym roku ponad dziesięć milionów egzemplarzy tabletów Kindle Fire, właśnie za sprawą przygotowywanego, nowego modelu. Spowoduje to z pewnością, że Apple będzie chciało przyśpieszyć premierę iPada 3, tak aby Amazon nie wykradł firmie kolejnych procentów udziału w rynku.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel