1

Auraslate LifePad 726B i 1026 – nowe produkty na rynku tabletów

AuraslateAuraslate to firma, o której osobiście jeszcze nigdy wcześniej nie słyszałem, warto jednak dokładniej przyjrzeć się jej ofercie, szczególnie, że wypuściła właśnie dwa interesujące tablety. Modele Lifepad 726B i Lifepad 1026 reklamowane są jako urządzenia dla hakerów oraz programistów. Jak doskonale wiecie, Android jest platofrmą open source i developerzy mogą dzięki temu dostosowywać system do swoich własnych potrzeb i tworzyć jego zindywidualizowane wersje.

Większość producentów blokuje jednak bootloadery, tak aby użytkownik nie miał możliwość wgrania swoich własnych ROM-ów. Auraslate podchodzi do zagadnienia jednak całkowicie inaczej i wręcz zachęcała będzie programistów do pokazania swoich możliwości, dając im szerokie pole do popisu. LifePad 726B i LifePad 1026 to tablety z niskiej półki cenowej i całkowicie odblokowane – dodatkowo możesz zakupić zaawansowany SDK, pozwalający na znaczny rozwój platformy. Warto zauważyć, że Lifepad 1026 posiada Androida 4.0, jest to naprawdę miłe zaskoczenie – wielu producentów tabletów ma bowiem ogromne problemy z wprowadzeniem tego systemu na swoje urządzenia.

Oba modele wyposażone będą raczej w przeciętne podzespoły i znajdziemy w nich procesor ARM Cortex A9 CPU 800Mhz, 512MB pamięci RAM, wyświetlacz w proporcji 4:3, 4GB pamięci wewnętrznej i slot na karty mikroSD. Tańszy model kupić możemy już za 139$, drugi natomiast za 199$.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel