1

Linux Ubuntu dla smartfonów i tabletów z Androidem jeszcze w tym roku!

Linux UbuntuJeżeli kiedykolwiek marzyłeś o tablecie z systemem operacyjnym Ubuntu, w tym roku Twoje marzenie może się spełnić! Canonical, deweloper jednej z najpopularniejszych wersji Linuxa dla komputerów osobistych niedawno ogłosił, że rozpoczyna pracę nad edycją swojego oprogramowania przeznaczoną na urządzenia z Androidem. Opcja ta trochę przypominać może nam funkcję Webtop od Motoroli, która pozwalała na zmianę smartfonów w pełni funkcjonalny komputer.

Ubuntu dla Androida wymagać będzie urządzenia z systemem Android 2.3 Gingerbread lub nowszym, wielordzeniowego procesora oraz możliwości dokowania poprzez porty HDMI lub USB. Oprogramowanie zapewni pełne doświadczenia ekranowe, z preinstalowanymi domyślnymi aplikacjami takimi jak klient poczty, kalendarz oraz odtwarzacz multimediów. Możliwe będzie również uzyskanie dostępu do kontaktów oraz przychodzących połączeń poprzez standardowe środowisko graficzne. Rozbudowane opcje Linuxa przystosowanego pod Androida pozwolą jednocześnie na wysyłanie oraz odbieranie wiadomości tekstowych.

Canonical nie wspomniało jak na razie kiedy dokładnie miejsce będzie miała premiera oprogramowania, może się więc okazać, że konieczne będzie odczekanie jeszcze kilku miesięcy. Na pewno jednak cieszy fakt, że Linux zaczyna liczyć się coraz bardziej na rynku tabletów i smartfanów.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel