0

Apple przygotowuje ośmiogigabajtowego iPada?

Apple7 marca, całemu światu w końcu zaprezentowany ma zostać najnowszy produkt Apple, a mianowicie iPad 3 (bardzo możliwe, że pod nazwą iPad HD lub iPad 2s). W sieci pojawiła się jednak także informacja, że firma spod znaku nadgryzionego jabłka ma zamiar przedstawić tego samego dnia również ośmiogigabajtową wersję iPada 2.

Informacje te pochodzą ze źródeł bezpośrednio związanych z łańcuchem dystrybucyjnym przedsiębiorstwa, z których jasno wynika, że oczekiwania odnośnie tabletów iPad będą naprawdę wygórowane. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli Apple, liczba urządzeń wyprodukowanych w pierwszym kwartale 2012 roku może się nawet dwukrotnie zwiększyć. Warto przypomnieć, że iPad 3 ma posiadać 9,7-calowy wyświetlacz Full HD QXGA z rozdzielczością 2048×1536 oraz moduł podświetlania z dwoma paskami diod LED.

Bardzo zastanawiający jest fakt, dlaczego wraz z dniem premiery nowej generacji iPada, Apple miałoby zdecydować się na wypuszczenie modelu starszego z mniejszą pamięcią? Czy nie zmniejszy to w pewnym stopniu popularności iPada 3, szczególnie w krajach takich jak Polska, gdzie ceny urządzeń Apple są dosyć wygórowane, a iPad 2 8GB może być tańszą alternatywą dla wielu użytkowników? Jaka jest wasza opinia? 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel