1

Viota M970 – tablet z wyświetlaczem IPS, za jedyne 120$ [wideo]

Viota M970

Viota to firma, o której nigdy wcześniej nie słyszałem i Wy z pewnością też nie, ale wydaje się, że udało jej się wprowadzić na rynek naprawdę ciekawy produkt. Mowa tutaj o tablecie Viota M970, posiadającym wyświetlacz IPS o przekątnej 9.7 cala, który nabyć można już za jedyne 120$!

Dzięki technologii IPS, wyświetlacz gwarantuje nam szeroki kąt widzenia i dużą jasność, co w przypadku tego typu urządzeń jest naprawdę ważne. Należy także wspomnieć o rozdzielczości 1024×768 pikseli, procesorze o częstotliwości taktowania 1,5GHz i układzie graficznym Mali 400. Do pozostałych specyfikacji zaliczymy między innymi 512MB lub 1GB pamięci RAM oraz 4GB pamięci wewnętrznej. Viota M970 wyposażony jest w slot na karty mikroSD, aparat o rozdzielczości 5MP i kamerkę z przodu o rozdzielczości 2MP. Tablet zasilany jest przez naprawdę dużą, posiadającą aż 6000mAh baterią, zapewniającą możliwość wielogodzinnego korzystania z najnowszej wersji Androida.

Jeżeli chcesz bliżej przyjrzeć się tabletowi Viota M970, zapoznaj się z materiałem wideo zamieszczonym poniżej. Czy bylibyście zainteresowani zakupem tego urządzenia? 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel

 • Gosu

  Po pierwsze katy widzenia to w przypadku tabletu nie jest ważna rzecz. Tablet to nie tv gdzie siedzi cała rodzina. Taki argument czesto słyszałem od właścicieli plazm gdzie 180 stopni inaczej tv jest bez sensu (normalnie popłakać się idzie ze śmiechu).

  Jak na tablet jest strasznie duży – urządzenia przenośne z nazwy jest przenośne a tymczasem otrzymujemy przenośna stacjonarkę o rozmiarach laptopa – nie o to tu chodzi. 

  Cena jest świetna ale na razie dla amerykanó – jak trafi do europy i cena wyniesie około 199 dolarów (podatki, transport, marże 10 pośredników) to nie wytrzyma na rynku – ale to się okaże jak wogóle trafi na polski rynek.

  plusy też są
  – spore wymiary to wygoda ale raczej użytkowanie w domu
  – rozsądny procesor (spokojnie można nawet pograć w wiele gier dostepnych na markecie)
  – kamerka i aparat – nie wiem jak z optyką ale jest rozsądnie do wielu zastosowań 
  – ekran IPS – nakładka chyba pojemnościowa – jeżeli tak to rewelacja w cenie za 120dolców (oczywiście dla hamburgerów)
  – rozdzielczość – w tej cenie rewela – wygodnie sie czyta i pracuje na większej powierzchni.
  minusy?
  nie mam urządzenia więc oceniam tylko plusy ze względy na specyfikację.

  na pewno rozmiar (urządzenie jest po prostu spore jak na urządzenie przenośne typu tablet) 

  Na razie to tylko spostrzeżenia – ile ze specyfikacji i jak sprzwuje sie to w normalnym użytkowaniu bedzie można napisać więcej po premierze urządzenia (jak wogóle trafi do naszego kraju bo ściagać z ameryki to strata kasy )

  p.s kolejne urządzenie które dobija kolejne gwożdzie do trumny kindle`a (urządzenie amazona)