1

Chameleon pozwala na o wiele lepszą kustomizację Anroida 4.0 niż Sense oraz TouchWiz [wideo]

ChameleonW sieci pojawiła się informacja o nowym interfejsie, który sprawia, że Android 4.0 przybiera całkowicie inną twarz. Zapomnijcie w tym miejscu o Sense 4.0 i TouchWiz i poznajcie Chameleon, nakładkę UX opartą na systemie od Google, która pozwala Ci na interakcję z tabletem w całkowicie nowy sposób, co z resztą można zobaczyć na materiale wideo u dołu postu.

Za projektem stoi firma Teknision, czyli dokładnie ta sama, która odpowiada za stworzenie UI dla RIM PlayBook. Tym razem mamy do czynienia z interfejsem, który nie opiera się na siatce i obszarach powiadamiania, tylko wykorzystywał będzie cały ekran, dodając inteligentne widżety dla podstawowych funkcji takich jak email, aplikacje, pogoda itd. Sama nazwa Chameloen nie została tutaj użyta przed przypadek, interfejs ma bowiem dostosowywać się do preferencji każdego użytkownika z osobna.

Aplikacja integruje technologię rozpoznawania twarzy, dzięki czemu możliwe jest ustalenie, kto w danej chwili korzysta z urządzenia i automatyczne uruchomienie jego profilu. Kiedy wykryty jest nowy użytkownik, wtedy ekran domowy i całe UI dopasowywane jest pod jego wcześniejsze ustawienia. Chameleon wykorzystuje także łączność GPS, aby zlokalizować Cię i dostosować do tego tryb swojego działania. Jeżeli więc będziesz w domu, Twoim oczom ukażą się ulubione aplikacje – natomiast w miejscu pracy, wyświetlacz zapełni się aplikacjami pakietu biurowego.

Chameleon zapewnia nawet automatyczne odpowiedzi na wiadomości mailowe i automatyczne ustawianie statusów w serwisach społecznościowych, kiedy jesteś zajęty lub nie chcesz, aby Ci przeszkadzano. Czy oferowane przez Chameleona funkcjonalności staną się jedną z podstawowych opcji przyszłych tabletów? Jak myślicie?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel