1

Podsumowanie tygodnia – co wydarzyło się na rynku tabletów w przeciągu ostatnich siedmiu dni?

AppleDrugi tydzień marca, a tak naprawdę pierwszy pełny tydzień w tym miesiącu, znowu za nami – prawie wszyscy już zapomnieliśmy o śniegu, a za naszymi oknami coraz więcej słońca. Przedwiośnie widoczne jest nie tylko w naturze, ale także na rynku tabletów, który w trzecim miesiącu 2012 roku rozkręca się coraz wyraźnie. Kolejne premiery, zapowiedzi oraz nowe rozwiązania – jeżeli jesteś ciekawy co wydarzyło w przeciągu ostatnich siedmiu dni, serdecznie zapraszamy do dalszej lektury! 🙂

W poniedziałek, 5 marca, publikowaliśmy wideo, które prezentuje pierwsze wrażenia z użytkowania Windows 8 Consumer Preview, a to wszystko dzięki uprzejmości chłopaków z Pocketnow, którzy odpalili OS od Microsoftu na tablecie HP TouchSmart. Musimy szczerze przyznać, że system robi naprawdę dobre wrażenie i już nie możemy się doczekać premiery jego oficjalnej i finalnej wersji!

We wtorek, 6 marca, w sieci pojawiła się informacja o szóstej już edycji systemu Android, a dokładniej o jej nazwie. Jeżeli wierzyć internetowym plotkom, Android 6.0 występował będzie pod oficjalną nazwą Key Lime Pie (rodzaj ciasta cytrusowego). Chociaż nie mamy jeszcze pojęcia kiedy zadebiutuje, ani co zaoferuje nam Android Jelly Bean, to jego następca, czyli wspomniany przed chwilą Key Lime Pie, ma ponoć pojawić się jeszcze przed końcem 2012 roku, w jego ostatnim kwartale.

7 marca, czyli w środę, firma Wacom poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty tabletów Intuos5, które przeznaczone mają być dla profesjonalnych grafików, artystów i wszystkich tych osób, których praca związana jest z rysowaniem. Do urządzenia dodany został rysik Grip Pen, który powoduje, że praca z tabletem staje się naprawdę komfortowa, pozwala bowiem na zarejestrowanie kilku tysięcy poziomów nacisku i ponad 60 stopni nachylenia.

Tego samego dnia informowaliśmy was także o tablecie nieznanej nam wcześniej firmy Viota, która zaprezentowała model M970, charakteryzujący się wyświetlaczem IPS o przekątnej 9.7, procesorem 1.5Ghz i układem graficznym Mali 400. Wszystko to, możemy mieć już za jedyne 120$, co jest naprawdę kuszącą ofertą!

Siódmego marca uwaga wszystkich skupiła się jednak na innym wydarzeniu, a mianowicie na oficjalnym zaprezentowaniu iPada 3. O godzinie 19 czasu polskiego, miejsce miało rozpoczęcie eventu, z którego streaming znaleźć mogliście na naszej stronie. Apple zaskoczył wszystkich zmianą nazewnictwa urządzenia i przedstawiło nie iPada 3, a Nowego iPada(New iPad), zapowiadając jednocześnie, że na półki sklepowe trafi on 16 marca, do Polski przywędruje natomiast 23 marca.

9 marca, czyli w piątek, pisaliśmy o wspólnym projekcie firmy Google oraz ASUS, które pracują nad siedmiocalowym, tanim tabletem. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planami, urządzenie zadebiutuje już w maju! Przedsiębiorstwom zależy na utrzymaniu niskiej ceny swojego gadżetu, tak aby mogło ono bez większych problemów konkurować z Amazon Kindle Fire, czy też Nook Tablet. Co z tego wyjdzie? Mamy nadzieję, że dowiemy się już wkrótce!

W piątek także dotarły do nas informacje z odbywających się w Niemczech targach elektroniki użytkowej, a mianowicie CeBit 2012. Chociaż impreza nie była tak nagłośniona jak MWC 2012 i na próżno szukać w czasie jej trwania największych graczy rynku tabletów, to szanse do zaprezentowania się miały mniej znane firmy, a pośród nich marka YiTao, która pokazała między innymi 7-calowy tablet wyposażony w fizyczną klawiaturę. Warto zwrócić także uwagę na cenę urządzenia, która wynosi zaledwie 150$, co jak na tablet z procesorem 1GHz Cortex A9, wyświetlaczem pozwalającym na odczyt multimediów w jakości HD oraz Androidem 4.0 na pokładzie, jest naprawdę niewielką sumą.

Sobota, 11 marca, to kolejne nowinki z targów CeBit 2012. Tym razem naszą uwagę przykuł tablet PaceBlade PM240, działający na Windowsie 8 i wyposażony w procesor Intel Core i7! Oprócz tego urządzenie może zaoferować naprawdę duży, bo aż dwunastocalowy wyświetlacz. W celu zapewnienia odpowiedniego czasu pracy, tablet wyposażony został w dwie baterie – możemy korzystać albo z obu jednocześnie albo tylko z jednej, w czasie kiedy druga będzie się ładowała, nam dając natomiast swobodę dalszego, mobilnego korzystania z urządzenia.

Dzisiejszego ranka, 11 marca, pisaliśmy natomiast o wodoodpornej wersji popularnego tabletu od Motoroli, a mianowicie Xyboard. Odporny na działanie wody model posiada dokładnie te same specyfikacje, co jego poprzednik, znajdziemy więc tutaj dziesięciocalowy wyświetlacz oraz ekran Gorilla Glass, który dodatkowo zwiększa wytrzymałość urządzenia.

Ostatni news tego tygodnia, dotyczył naprawdę ciekawego interfejsu użytkownika przygotowanego przez firmę Teknision, dla Androida 4.0, a mianowicie Chameleon. UI ten wydaje się być na pierwszy rzut oka o wiele ciekawszy od Sense, czy też TouchWiz’a i wykorzystuje GPS oraz system rozpoznawania twarzy do personalizowania widżetów oraz wyglądu poszczególnych ekranów głównych pod użytkowników, którzy z niego w danej chwili korzystają. Wideo demonstrującego jego możliwości zrobiło na nas naprawdę pozytywne wrażenie i mamy nadzieję, że zaproponowane w Chameleonie rozwiązania, zdobędą sobie szerszą popularność i zobaczymy je w niedalekiej przyszłości w oficjalnych wydaniach systemów pod urządzenia mobilne.

W tym tygodniu to już wszystko – podobnie jak w zeszłym, jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni z ilości zaproponowanych lub zaprezentowanych innowacji, a także nowych tabletów, które debiutowały na rynku. Mamy nadzieję, że kolejny tydzień nie okaże się gorszy i w następną niedzielę, ponownie będziemy mogli zdać wam obszerną relację z wszystkich najważniejszych informacji dotyczących rynku tabletów. Bądźcie z nami, dyskutujcie, komentujcie i nie zapomnijcie o odwiedzeniu naszego fanpejdża na Facebook’u! 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel