0

Super szybkie ekrany dotykowe od Microsoftu – opóźnienie w okolicach 1ms! [wideo]

Samsung Galaxy Note 10.1Microsoft opublikował w zeszłym tygodniu wideo, na którym pokazuje nam przyszłość ekranów dotykowych, obejmującą bardzo szybką interakcję z użytkownikiem. Z całą pewnością wielokrotnie zauważyliście, podczas użytkowania tabletu, czy też smartfona, że ekran reaguje na wykonywane palcami gesty z opóźnieniem i nie odpowiada tak płynnie, jakbyśmy tego oczekiwali. Paul Dietz z Applied Sciences Group działającej pod Microsoftem twierdzi, że średnie opóźnienie w przypadku dzisiejszych ekranów pojemnościowych to około 100ms, co powoduje powstawanie całkiem sporych lagów pomiędzy naciśnięciem ekranu, a jego reakcją.

Chociaż w przypadku dzisiejszych urządzeń mobilnych jest to standard i nikt nie skarży się z tego powodu, to Microsoft chciałby osiągnąć jeszcze więcej i na zamieszczonym poniżej materiale wideo prezentuje nam ekran reagujący stukrotnie szybciej na nasze gesty, dzięki czemu opóźnienie wynosi zaledwie 1ms!

Różnica jest naprawdę niesamowita i sprawia, że możesz poczuć się jakbyś naprawdę rysował swoim palcem po powierzchni ekranu. Dietz prezentuje w tym samym materiale także kilka fragmentów w spowolnieniu, aby dokładniej pokazać osiągane efekty dzięki znacznemu zmniejszeniu opóźnienia reakcji ekranów dotykowych. Wyobraźcie sobie, że ekran waszego tabletu staje się nagle stukrotnie czulszy – dzięki temu graficy i rysownicy mogliby w końcu z niezwykłą precyzją wykonywać swoje prace. Z rozwiązania tego skorzystać mogłyby przede wszystkim bazujące na rysikach urządzenia, między innymi dziesięciocalowy Galaxy Note. Chociaż z technologii zaproponowanej przez Microsoft mogliby skorzystać głównie profesjonaliści, a nie przeciętny konsument, to należy podkreślić, że dzięki niej, zwiększyła by się także dynamiczność gier na urządzenia mobilne, w których do sterowania wykorzystujemy gesty na powierzchni ekranu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel