0

Nokia jednak myśli o tablecie? Na wzór Nokia Lumia?

nokia tablet windows 8Chociaż do tej pory firma Nokia kategorycznie zaprzeczała jakoby planowała wprowadzenie do sprzedaży własnego tabletu internetowego, to na tegorocznej edycji Mobile World Congress 2012 padły dość ciekawe słowa.

Podczas tegorocznej edycji Mobile World Congress 2012, jeden z wiceprezesów, Niklas Savander, powiedział, że tablet internetowy byłby doskonałym uzupełnieniem oferty producenta. Jednak do tej pory fiński producent tym planom zaprzeczał. Chociaż nikt nie wierzył w to, że w laboratoriach nie powstaje prototyp takiego urządzenia.

Ciekawe tylko jak można teraz traktować słowa wypowiedziane przez Niklas Savander. Czy to zapowiedź, czy raczej pobożne życzenie jednej osoby z kierownictwa firmy Nokia.

Tablet internetowy firmy Nokia powstałby na bazie koncepcji smartfonów Nokia Lumia. Z pewnością pracowałby pod kontrolą systemu operacyjnego Microsoftu, najprawdopodobniej Windows 8. Jednak to są moje tylko typy, a nie żadne konkretnie informacje niestety.

Jednak, aby Nokia odniosła sukces na rynku zdominowanym przez iPada, musi wyprodukować urządzenie o bardzo dobrej specyfikacji technicznej, doskonałym wykończeniu, a także przyjaznej cenie. Tylko wtedy jest szansa na sukces na rynku. Dużo tych czynników, ale może Nokia nauczyła się na błędzie z notebookiem Nokia Booklet 3G, który okazał się za drogi, jak na swoje możliwości. I nie odniósł żadnego sukcesu.

Chociaż do dzisiaj korzystam z Bookleta i podczas podróży spisuje się idealnie – chwalę sobie modem 3G.

A Wy co sądzicie o tablecie od Nokii? Dobry pomysł, czy raczej nie ma sensu, aby producent angażował się na tym rynku.

źródło: InfoNokia.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz