1

Aakash 2 – kolejny niezwykle tani tablet z Indii

Z całą pewnością słyszeliście o tablecie Aakash, tanim urządzeniu przygotowanym w Indiach i działającym na Androidzie, które skierowane było przede wszystkim do studentów i uczniów, a cały projekt wspierał rząd oraz brytyjska firma DataWind.

Aakash spotkał się z naprawdę ciepłym przyjęciem, co w efekcie przyniosło rozpoczęcie prac nad jego drugą wersją, która kosztowała będzie 40$ i pojawi się w sklepach już na początku kwietnia. Aakash 2 na swoim pokładzie będzie posiadał siedmiocalowy, pojemnościowy wyświetlacz, procesor ARM Cortex A8 o częstotliwości taktowania 700MHz i baterię zapewniającą około trzy godziny pracy. Tablet działa na systemie Android Gingerbread i ponownie kierowany jest do studentów oraz uczniów.

Chociaż specyfikacje nie zachwycają, to w porównaniu do pierwszej wersji tabletu, są zdecydowanie lepsze, a producentowi cały czas udało się utrzymać niezwykle niską cenę. Osobiście, z niecierpliwością czekam na powstanie podobnej inicjatywy na przykład w naszym kraju, gdzie wiele osób z całą pewnością mogłoby z niej skorzystać.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel