1

Google Nexus Tablet jednak bez procesorów Tegra 3?

Nexus TabletCoraz więcej możemy usłyszeć o przygotowywanym przez Google tablecie Nexus – jedną z najpopularniejszych plotek w ostatnim czasie jest ta, że w rzeczywistości Nexus Tablet to MeMo wyprodukowany przez ASUS-a i zaprezentowany podczas CES 2012, jednak w rebrandowanej wersji. Jeżeli wierzyć anonimowemu źródłu z łańcucha dystrybucji przedsiębiorstwa, to nie mamy co liczyć na to, że urządzenie działało będzie na Nvidia Tegra 3.

Google ponoć postanowiło zrezygnować z czterordzeniowego rozwiązania i zdecydować się na inny, nieokreślony jeszcze dokładnie krok. Pociesza jednak fakt, że będzie miało to wpływ na jeszcze niższą cenę produktu, która może spaść nawet do niespełna 150$, co byłoby ogromnym zagrożeniem dla Amazon Kindle Fire.

Spekulacje wskazują, że zamiennym procesorem ma zostać Snapdragon – jest to logiczne, szczególnie, że wiemy jak wyglądają relacje między Qualcomm, a ASUS-em. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem produkt może zadebiutować już w maju, może jednak okazać się, że trafi na półki sklepowe dopiero wraz z premierą Androida Jelly Bean.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel