0

Vivaldi – tablet działający na Linuxie

VivaldiW maju na europejskim rynku, za niespełna 200 euro, pojawić ma się tablet Vivaldi – chociaż jego specyfikacja nie będzie wyróżniała się niczym nietypowym, to jego główną cechą charakterystyczną jest fakt, że w odróżnieniu od pozostałych tabletów, działał będzie na Linuxie, a dokładnie KDE Plasma Active.

Wewnątrz tabletu znajdziemy procesor 1GHz, układ graficzny Mali 400, 512MB pamięci RAM, 4GB pamięci własnej oraz wyświetlacz o rozdzielczości 800×480 pikseli. Nie możemy zapominać także o obecności pełnowymiarowego portu HDMI, dwóch portów USB, a także przedniego aparatu.

To co najważniejsze w przypadku tego urządzenia, to jednak całkowicie coś innego, a mianowicie samodzielna możliwość modyfikacji jego podzespołów. Vivaldi jest niezwykle łatwy w demontażu – wystarczy odkręcić tylko cztery śrubki. Producent pozostawił w środku sporo miejsca na umieszczenie większej baterii, własnych kustomizacji oraz daje możliwość zmiany rozdzielczości ekranu itd. Jeżeli jesteś fanem opensourcowych rozwiązań, to Vivaldi jest urządzeniem idealnym dla Ciebie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel