2

Rewolucja na rynku tabletów w Polsce dzięki… Biedronce?!

Goclever Tab A73Przeciętny Polak, nawet reprezentant młodego pokolenia, słysząc hasło tablety, niejednokrotnie pomyśli o podejrzanych odżywkach i specyfikach pompujących mięśnie i równie skutecznie trujących organizm. Dla jeszcze innych, tablet to tylko i wyłącznie kolejna generacja iPada, nigdy wcześniej nie słyszeli bowiem o podobnych produktach firm konkurencyjnych. Teraz wszystko to może ulec zmianie i rynek tabletów w Polsce, który przy dobrej koniunkturze osiągnie liczbę 200 tysięcy sprzedanych gadżetów nagle wystrzeli do góry i zyska sobie ogromną popularność wśród szerokiej gamy konsumentów. Zastanawiacie się dlaczego? Odpowiedzialnym za to może być wyśmiewany przez tak wielu i przeznaczony według Prezesa Kaczyńskiego jedynie dla biednych… dyskont Biedronka!

Jak widać hasło „codziennie niskie ceny” może sprawdzić się nie tylko w przypadku pasztetów, parówek, „oryginalnej” Coli i stanowiących główny element diety niejednego studenta tanich pizz, ale także i elektroniki użytkowej.

Urządzenie, które ma doprowadzić do rewolucji na rynku tabletów w naszym kraju to Goclever Tab A73 (osobiście, nigdy wcześniej o nim nie słyszałem). Wyceniony przez właścicieli dyskontu na zaledwie 369zł tablet, może zaoferować między innymi siedmiocalowy ekran pojemnościowy o rozdzielczości 800×480 pikseli, procesor 1GHz, 512 MB pamięci RAM oraz 4GB pamięci wewnętrznej.

Tablet działa na stabilnej i sprawdzonej wersji Androida Gingerbread, może zaoferować niezwykle przydatny port miniHDMI, baterię o pojemności 3200mAh, prędkościomierz oraz aparat 0.3MP. Dla przeciętnego użytkownika tabletu, który swoje urządzenia wykorzystuje do rozwijania swoich zdolności snajperskich i taktycznych w Angry Birds, przeglądania sieci i sprawdzania co nowego na otabletach.pl, będzie w pełni zadowolony z tego urządzenia – do podstawowych czynności nie jest nam bowiem potrzebny tablet z czterema rdzeniami i układem graficznym Tegra 3. Bardziej wybredni użytkownicy, po uzyskaniu dostępu do konta ROOT, co w Gingerbreadzie nie jest trudne i po odpowiednim podkręceniu częstotliwości taktowania procesora, będą mogli otrzymać urządzenie, które niczym nie odstaje od kosztujących kilkukrotnie więcej gadżetów mobilnych tego samego typu.

Goclever Tab A73 pojawi się w ofercie Biedronki 4 kwietnia – ktoś z was wybierze się po swój własny egzemplarz? A może dla pewnością warto ustawić się odpowiednio wcześniej w kolejce? 😉

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel