0

Tablet z 1994 roku zaprezentowany na materiale wideo!

Tablet z 1994 rokuPamiętacie jak pokazywaliśmy wam tablet z lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku? Było to urządzenie przypominające iPada i zauważone w filmie 2001: Odyseja Kosmiczna, o czym Samsung wspominał w czasie swojej prawnej potyczki z Apple przed sądem. Należy przypomnieć, że przedsiębiorstwo spod znaku nadgryzionego jabłka i azjatycka firma od lat skaczą sobie do gardeł, gdyż gigant z Cupertino oskarża przedstawicieli Sammy o kopiowanie jego pomysłów. Jak się okazuje, nie jest to do końca prawda – dowodem na to będzie z pewnością materiał wideo z 1994 roku prezentujący… tablet!

Zaprezentowane osiemnaście lat temu urządzenie miało służyć głównie do przeglądania prasy w formie cyfrowej, jednak jego konstruktorzy przewidzieli także w przyszłości możliwość wgrywania na jego pamięć książek, odtwarzania filmów oraz muzyki. Ten niezwykle ciekawy gadżet posiada również rysik, co jest oczywiste, patrząc na ówczesną technologię stosowaną w ekranach dotykowych.

Chociaż wiele osób uważa, że Samsung czerpał inspirację z Apple tworząc swoje tablety, to Apple niezaprzeczalnie inspirowało się na prototypie z roku 1994. Nie zdziwiłbym się jednak, gdyby nagle znalazły się dowody, że firma spod znaku nadgryzionego jabłka brała aktywny udział przy tworzeniu zaprezentowanego na poniższym klipie tabletu..

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel