0

Barnes & Noble otwiera swoje oddziały w Niemczech. Czy doczekamy się europejskiej wersji Nooka?

Nook TabletChociaż zdobycie tabletu Nook na terenie Starego Kontynentu nie było niemożliwe, to należy pamiętać, że większość dostępnych na terenie USA usług, w Europie po prostu nie działała. Może to jednak ulec zmianie, a wszystko za sprawą utworzenia przez Barnes & Noble zależnej od siebie spółki na terenie Niemiec.

B&N otworzyło u naszych zachodnich sąsiadów przedsiębiorstwo Barnes & Nobel Digital Media GmbH, które zarejestrowano niespełna dwa tygodnie temu. Oddział z siedzibą w Berlinie prowadzony będzie przez Eugene DeFelice, który występuje w roli jego sekretarza, prezesa i głównego radcy prawnego. Jest to bardzo dobre posunięcie ze strony producenta tabletu Nook, który najprawdopodobniej będzie chciał zdobyć większą ilość konsumentów po ciepłym przyjęciu na terenie USA. Jak pokazują dane, Nookowi udało się przejąć prawie 4% ogólnego rynku tabletów.

Chociaż przedstawiciele B&N odcinają się od pogłosek, że uruchomienie niemieckiej filii w jakikolwiek sposób będzie wiązało się z premierą wersji Nooka przeznaczonej dla Europejczyków, to może to być po prostu zagrywka marketingowa. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak poczekać.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel