0

Apple A5 CPU kontra A5X i Tegra 3 – kto zostanie zwycięzcą pojedynku?

AppleKiedy Nowy iPad został zaprezentowany po raz pierwszy, Phil Shiller poinformował, że procesor A5X ma działać ponoć cztery razy szybciej niż chip od Nvidii, Tegra 3. Należy pamiętać także o czterordzeniowym układzie graficznym, który miał dawać dwukrotnie wyższe osiągi niż iPad 2. Nvidia otwarcie mówiła o swoim sceptyzmie odnośnie tych wypowiedzi, jednak dopiero teraz przeprowadzone zostały dokładne pomiary wydajności, które dadzą nam odpowiedź, czy Apple mówiło prawdę czy też nie.

Testy zdają się potwierdzać, że słowa Schillera nie były po prostu próbą pustej pochwały własnego produktu, A5X rzeczywiście zdecydowanie pokonuje Tegrę 3 w większości kluczowych badań. W badaniach wzięto pod uwagę jednak także inne układy i jak się okazało, chip A5 z iPada 2 okazał się być lepszy nie tylko od Tegry 3, ale także i od A5X! Chociaż jego osiągi wydają się być lepsze, to z powodu konieczności zasilania wyświetlacza Retina, może to czasami powodować pewne utrudnienia.

iPad 2 delikatną przewagę uzyskał w przypadku testów możliwości graficznych w różnych trybach pracy. Jak widać na powyższym grafie, urządzenia z Androidem zostały całkowicie zdeklasowane przez produkty Apple.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel