0

LG rozpocznie masową produkcję elastycznych wyświetlaczy E-Ink – czy popularność iPada w końcu zostanie przełamana?

LGPomysł elastycznych wyświetlaczy był poruszany już niejednokrotnie przez firmy takie jak Sony oraz Samsung, jednak to LG w ostatnich dniach zaskoczył wszystkich, zaczynając masową produkcję pierwszych, w pełni giętkich, plastikowych wyświetlaczy E-Ink. Finalny produkt z pewnością będzie ogromną ciekawostką i coraz więcej osób liczy na to, że uda mu się położyć kres dominacji iPada na rynku tabletów.

Nowa technologia zaproponowana przez LG jest całkowitym przeciwieństwem w porównaniu do twardych i ciężkich ekranów E-Ink laminowanych szkłem, które znajdziemy na przykład w Kindle Fire albo w Nook Tablet. Plastikowy ekran posiada rozdzielczość 1024×768 pikseli i mierzy sześć cali, czyli mógłby sprawdzić się idealnie w smartabletach takich jak na przykład Optimus Vu. Należy podkreślić, że ekran od LG jest o połowę lżejszy i o 30% cieńszy od podobnych paneli E-Ink wykonanych ze szkła. Waży zaledwie 14g, posiada 0.7mm szerokości i jeżeli wierzyć producentom, jest w stanie wytrzymać bez problemu upadek nawet z wysokości półtorej metra.

Co do możliwości jego wygięcia, to wynosi ona aż czterdzieści stopni od punktu środkowego. LG skorzystało tutaj ze standardowego procesu TFT i bardzo możliwe, że w swojej produkcji opiera się na technologii opatentowanej jako Electronics on Plastic. Metoda ta polega na osadzaniu elektroforetycznych kapsułek atramentu w plastikowym podłożu. Zaletą zastosowania ekranu E-Ink jest przede wszystkim niski koszt jego produkcji oraz możliwość pracy przez kolejne miesiące na naprawdę małej baterii.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel