2

StoryBook – propozycja taniego tabletu od Intela

StoryBookIntel w najbliższym czasie zamierza zadebiutować na rynku urządzeń mobilnych z niższego przedziału cenowego – firmie pomóc ma w tym tablet StoryBook, posiadający dziesięciocalowy ekran i działający na platformie Medfield.

Urządzenie działało będzie na podwójnym systemie operacyjnym i kierowane jest przede wszystkim na rynek chiński oraz brazylijski. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli Intela, urządzenie trafi na półki sklepowe na początku drugiej połowy bieżącego roku i dostępne będzie już od niespełna 299$. Odpowiedzialnym za przygotowanie tabletu ma być firma Elitegroup Computer Systems, która niejednokrotnie pracowała z Intelem w przeszłości, między innymi w ramach projektu Classmate PC.

W całym przedsięwzięciu udział ma wziąć także posiadająca swoją siedzibę w Chinach Malata, która może być wam lepiej znana jako producent sprzedawanych w Rumunii tabletów Allview. Cały czas tajemnicą pozostaje jednak fakt, jakie dwa systemy operacyjne uruchomione zostaną na Intel StoryBook – jak myślicie czy mamy szansę na Androida w połączeniu z Windowsem 7 lub 8?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel

  • Mertttt

    ja stawiam na androida i jakiegoś Linuxa (może Ubuntu?….  najnowsze Windowsy nie pójdą na Medfield-zie…  jako komuś się uda zmodyfikować metodą „garażową”  i uruchomić 98/XP to będzie sukces. Medfield nigdy nie był szykowany pod W7-W8

    • Maarrri

       zgadzam się