0

Wyświetlacz E-Ink w urządzeniach Nook z obsługą multitouch dzięki hackowi od XDA

Nook TouchUrządzenia Nook Color oraz Nook Tablet zyskują sobie coraz większą popularność, za sprawą swoich naprawdę niskich cen oraz możliwości konkurowania z produktami z linii Kindle. Musimy jednocześnie pamiętać, że działają one na systemie Android, co otwiera wiele możliwości ich modyfikacji pod własne potrzeby i tworzenia dodatkowych modów.

Świetnym przykładem tego jest inny model urządzeń Nook, a mianowicie Nook Touch, który rootowany był niestandardowymi ROM-ami oraz aplikacjami – użytkowników cały czas ograniczał jednak wyświetlacz E-Ink, który uniemożliwiał uruchomienie pewnych rozwiązań. Teraz sytuacja ta zmienia się jednak diametralnie dzięki dwóm członkom ekipy XDA, którzy przygotowali własnego hacka, sprawiającego, że Noock Touch posiada wsparcie dla multitouch, pomimo obecności ekranu E-Ink.

Wyniki są naprawdę imponujące, szczególnie, że pamięć urządzenia jest dosyć ograniczona co powinno znacznie utrudniać poprawne wykonywanie poleceń multitouch. Co prawda na ekranie E-Ink nie możesz liczyć na to, że animacje będą wyświetlane tak szybko jak w przypadku ekranów LCD, jednak 3-4 klatki na sekundę powinny być zupełnie wystarczające dla standardowych zadań. Jeżeli chcesz uzyskać więcej szczegółów, zapoznaj się z poniższym materiałem wideo:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel