0

MultiPad 5080. Aktualizacja do systemu Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich

prestigio multipad 5080Firma Prestigio oferuje użytkownikom modelu PMP5080B możliwość aktualizacji oprogramowania do najnowszej wersji systemu Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich. System w wersji 4.0.3 zapewnia zupełnie nowy wygląd interfejsu, zarówno jeśli chodzi o design, jak i możliwości użytkowania. Aktualizacja jest już dostępna na stronie internetowej Prestigio.

Aktualizacja, do Androida 4.0.3, pozwala używać wirtualnych przycisków w interfejsie użytkownika, a widgety zostały umieszczone na nowej karcie, podobnej do listy aplikacji. Ustawienia zostały zoptymalizowane, by umożliwić użytkownikowi łatwe dostrojenie tabletu do własnych potrzeb. Tworzenie folderów nigdy nie było tak proste, a to dzięki technice „przeciągnij i upuść”, podobnej do tej stosowanej w systemie iOS. Pomocna będzie także zapewne opcja pinch-to-zoom w kalendarzu, a włączanie tabletu ułatwi Face Unlock – funkcja odblokowywania ekranu za pomocą detekcji twarzy.

Do praktycznych nowości należy zaliczyć także: nowe zakładki przeglądarki internetowej, pozwalające na otwarcie aż 16 kart, automatyczną synchronizację przeglądarki z zakładkami Chrome, nowe opcje Gmaila (możliwość wyszukiwania w trybie offline, możliwość podglądu dwóch wersów i nowy pasek zadań na dole), możliwość autowyłączenia aplikacji, które korzystają z danych w tle.

Ponadto dzięki sekcji „Wykorzystanie danych”, znajdującej się w ustawieniach, można ustawić ostrzeżenie – jeśli osiągnie się określony poziom wykorzystania i destabilizacji danych – użytkownik jest o tym fakcie informowany. Projektując nową wersję Androida nie zapomniano także o rozrywce – odświeżono aplikację „People”, wzbogacając ją o funkcje społecznościowe, zaktualizowano statusy oraz stworzono nowy układ galerii zorganizowany według osoby i lokalizacji.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz