2

ASUS Transformer Pad TF300 w maju w Polsce! Cena 1699 zł za tablet

ASUS Transformer Pad TF300Polski oddział firmy Asus na początku maja wprowadzi do sprzedaży multimedialny tablet internetowy ASUS Transformer Pad TF300. Będzie trzeba za niego zapłacić 1699 zł, a ze stacją dokującą ASUS Transformer Pad TF300 będzie kosztował 2099 zł.

Transformer Pad TF300 wyposażony jest w potężny, czterordzeniowy procesor NVIDIA Tegra 3, technologię ASUS SonicMaster oraz kamerę 8MP z funkcją auto-focus, która umożliwia robienie doskonałej jakości, wyraźnych zdjęć. Transformer Pad TF300 korzysta z systemu operacyjnego Android™ 4.0 (Ice Cream Sandwich) i posiada ekskluzywne oprogramowanie, które dodatkowo usprawnia pracę użytkownika.

Transformer Pad TF300 dostępny jest w trzech kolorach. Royal Blue (niebieski), Iceberg White (biały) oraz Torch Red (czerwony). . Transformer Pad TF300 ma 9,9mm grubości i waży 635g. Mobilna stacja dokująca umożliwia przekształcenie go w produktywne narzędzie pracy. Klawiatura QWERTY i wielodotykowy touchpad pozwalają korzystać z niego jak z normalnego notebooka, a port USB i czytnik kart SD oferują dodatkowe opcje magazynowania danych.

Transformer Pad TF300 zasilany jest czterordzeniowym procesorem NVIDIA Tegra 3 4-PLUS-1™ oraz 12-rdzeniowym procesorem graficznym GeForce. Podzespoły wysokie osiągi, płynne odtwarzanie filmów Full HD 1080p i sprawne działanie gier komputerowych. “PLUS-1” to specjalny, oszczędzający energię rdzeń procesora, który zajmuje się mniej wymagającymi zadaniami, np. odtwarzaniem muzyki i filmów. Sam tablet umożliwia pracę przez 10 godzin bez ładowania baterii, a dołączona mobilna stacja dokująca wydłuża ten czas do 15 godzin.

Transformer Pad TF300 wykorzystuje technologię SonicMaster firmy ASUS. Zespół ASUS Golden Ear opracował ją łącząc oprogramowanie i sprzęt, zapewniając realistyczną reprodukcję dźwięku.

Transformer Pad TF300 wyposażony jest w panel IPS o kącie widzenia 178°, dzięki któremu obraz jest ostry. Przednia kamera (1.2MP) umożliwia prowadzenie konferencji, natomiast tylna kamera (8MP) z funkcją auto-focus pozwala na wykonywanie zdjęć dzięki przesłonie F/2.2, 5-częściowym soczewkom oraz redukcji szumów światła. Kamera 8MP umożliwia również nagrywanie filmów w jakości Full HD 1080p.

Transformer Pad TF300 korzysta z najnowszego systemu firmy Google – Android 4.0 (Ice Cream Sandwich). Najnowsza wersja systemu Android pozwala na skuteczny multitasking, posiada bogate opcje powiadomień, możliwość zmiany wyglądu ekranu ładowania i inne interaktywne funkcje. Zainstalowano też na nim aplikację SuperNote umożliwiającą tworzenie notatek oraz Polaris™ Office – pakiet biurowy umożliwiający odczytywanie i tworzenie plików Word, Excel i PowerPoint (kompatybilne z wersjami MS Office 97-07). Dzięki 32GB pamięci wewnętrznej, czytnikowi kart SD i dożywotniemu dostępowi do 8GB miejsca na ASUS WebStorage.

Akcesoria opracowane dla ASUS Transformer Pad TF300 dają użytkownikom dodatkowe możliwości. Są niewielkie i lekkie, tak jak sam tablet. TranSleeve Dual to wytrzymały, podwójny pokrowiec umożliwiający oglądanie filmów i pisanie na klawiaturze. Dostępne są również kable HDMI i VGA, zewnętrzne czytniki kart SD, zewnętrzne adaptery portów USB oraz przejściówka z USB na Ethernet – wszystkie akcesoria opracowano z myślą o usprawnieniu pracy na Transformer Pad.

Transformer Pad TF300 będzie dostępny w Polsce na początku maja w cenie 1699 zł (tablet) i 2099 zł (tablet ze stacją dokującą).

Jak dla mnie 1699 zł to za dużo, jak za sam tablet. Z pewnością niektórzy klienci zdecydują się na zakup, ale ja raczej nie przewiduje znakomitych wyników sprzedaży. Czy ktoś z Was kupił, czy może jest zainteresowany kupnem? A może podzielacie moje zdanie?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz