0

Philips wprowadza tablety z Androidem 4.0 w Chinach

PhilipsMoże wydawać się to trochę dziwne, jednak holenderski koncern postanowił wprowadzić na rynek chiński, siedmiocalowe tablety . Philips, bo o tej firmie właśnie mowa, liczy na to, że przejmie część rynku, skupiając się przede wszystkim na urządzeniach o mniejszych przekątnych oraz o niższych cenach. Na rynek chiński trafić mają dwa tablety z Androidem 4.0ICS na pokładzie, posiadające właśnie przekątną siedmiu cali.

Urządzenia, o których mowa, zasilane będą procesorami MIPS, co jest naprawdę interesującym wyborem. Według pogłosek, Google ma zamiar wprowadzić o wiele dokładniejsze wsparcie dla tychże procesorów w przyszłych wersjach swojego systemu mobilnego, więc może to być naprawdę bardzo dobre posunięcie. Siedmiocalowe tablety od Philipsa posiadają rozdzielczość 1024×600 lub 800×480 pikseli, oferując jednak naprawdę wysoką jakość odtwarzanego wideo. Niestety, ich bateria pozwoli na maksymalnie pięć godzin zabawy z urządzeniem.

Co do samej ceny, to na pewno będzie ona dosyć kusząca i nie powinna przekroczyć 200$. Pytanie tylko, czy pośród zalewu innych, bardzo zbliżonych do produktów Philipsa tabletów, holenderski koncern będzie posiadał jakiekolwiek szanse na zdobycie popularności na chińskim rynku?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel