0

Nintendo Wii U to tak naprawde tablet z Androidem?!

Nintento Wii USieć internetową obiegła właśnie bardzo ciekawa pogłoska, według której, nowa konsola Nintendo Wii U może okazać się niczym innym, a tabletem działającym na systemie Android. Według źródeł wewnętrznych, azjatyckie przedsiębiorstwo prowadziło rozliczne rozmowy z developerami tworzącymi aplikacje pod OS od Google i że ponoć zakończyły się one pozytywnie.

Chociaż plotki tego typu trzeba traktować z przymrużeniem oka, to z miłą chęcią zobaczylibyśmy konsolę Wii U z tak popularnym systemem operacyjnym jak Android, cały czas bowiem brakuje nam prawdziwego tabletu przeznaczonego do gier. Nintendo mogłoby na przykład zastosować to samo rozwiązanie co RIM i dać możliwość emulowania androidowskich gier oraz aplikacji, czy nawet zapewnić dostęp do Google Play, co dla Wii otwarłoby szereg całkowicie nowych możliwości.

Jak na razie jednak, Nintendo nigdy nie podejmowało prób współpracy ani z Androidem, ani z iOS-em, nie tworząc żadnych emulatorów, czy też portów. Taka postawa sprawia, że ciężko uwierzyć w nagłą chęć nawiązania współpracy z developerami Androida, osobiście trzymam jednak kciuki za to, aby coś było na rzeczy.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel