1

Pracownicy Foxconnu w Brazylii planują strajk – niezadowoleni z warunków pracy

Po słynnych problemach fabryki Foxconn w Chinach, z samobójstwami, niskimi zarobkami, obniżonym morale zatrudnionych oraz niezadowalającymi warunkami pracy, okazuje się, że w znajdujących się na terenie Brazylii oddziałach przedsiębiorstwa wcale nie jest lepiej. Najnowsze kontrole oraz dokumenty jasno wykazują, że praca i życie w chińskim zakładzie uległa poprawie, co jednak z tym brazylijskim?

Pracownicy narzekają przede wszystkim na zdecydowanie przepełnione autobusy, słabe pod względem jakościowym jedzenie i niedobór wody. Zagrozili również, że rozpoczną strajk, jeżeli wspomniane przed chwilą problemy nie zostaną rozwiązane do trzeciego maja. Pracownicy spotkali się w poniedziałek, aby porozmawiać o swoich obawach i dali firmie dziesięć dni na podjęcie odpowiednich kroków – w innym przypadku ponad dwa i pół tysiąca osób przestanie pracować, aby zastrajkować. Foxconn zatrudnił ostatnio dodatkowe tysiąc pracowników, nie postarał się jednak o przystosowanie warunków pracy do większej ilości zatrudnionych, podobnie jak dostaw pożywienia oraz wody.

Pracownicy pomimo tego są pozytywnie nastawieni i liczą, że Foxconn wysłucha ich próśb, a strajk sam w sobie nie będzie konieczny. My natomiast pozostajemy realistami i postaramy się poczekać na kolejne informacje w tejże sprawie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel