0

Program Worldreader zdobywa sobie ogromną popularność w Ghanie – urządzenia jednak zbyt szybko się psują

WorldreaderWorldreader to inicjatywa, której głównym celem jest zaopatrzenie w ebooki oraz tablety mieszkańców krajów słabo rozwiniętych i rozwijających się. Program testowany był pomiędzy listopadem 2010 roku a lipcem 2011 roku na terenie Ghany i spotkał się z naprawdę ciepłym przyjęcie. Próba ta pozwoliła także określić, jak uczniowie będą radzili sobie z wykorzystaniem elektroniki i czy pomoże im ona w nauce.

Program pozwolił na dostarczenie ebooków oraz Kindlów do prawie pięciuset uczniów w dziewięciu różnych miastach Ghany. Większość urządzeń spotkała się z naprawdę zadowalającym przyjęciem i uczniowie nauczyli się ich obsługi naprawdę szybko, pomimo tego, że 43% z nich nigdy nie miało do czynienia z komputerem. W inicjatywie Worldreader zadbano także o zapewnienie odpowiedniej ilości treści lokalnych poprzez stworzenie cyfrowej wersji prawie stu różnych książek napisanych przez pochodzących z Ghany autorów.

Ujemną częścią projektu był fakt, że naprawdę duża liczba urządzeń uległa zniszczeniuz 600 Kindli aż 243 nie wytrzymało trudnych, afrykańskich warunków. Amazon podjął więc pracę ze swoimi partnerami nad stworzeniem bardziej wytrzymałych e-readerów, dla tego obszaru naszego globu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel