1

Pierwszy tablet z Tizen obsługuje Android Apps

TizenTizen, czyli system operacyjny rozwijany przez Samsunga i firmę Intel ma być alternatywą dla obecnych platform mobilnych. Od zapowiedzi rozpoczęcia prac nad jego stworzeniem minęło kilka miesięcy, a w sieci już pojawiły się informację o wypuszczeniu SDK w wersji 1.0 dla developerów.

Co sprawia, że OS ten może być tak wyjątkowy? Przede wszystkim może zaoferować jedno z najlepszych wsparć HTML5 w porównaniu do wszystkich pozostałych systemów dostępnych na rynku. Po drugie, ze względu na brak aplikacji, co jest problemem każdego nowego OS-u, będzie posiadał wsparcie dla warstw zgodności, co pozwoli na uruchamianie oprogramowania zaprojektowanego i przygotowanego z myślą o innych systemach. Oczywiście w takowym przypadku nie wszystkie aplikacje będą mogły działać w stu procentach sprawnie i tak pozostaje to jednak ogromnym udogodnieniem.

Jak się okazało, Tizen będzie posiadał wsparcie między innymi dla aplikacji Androida, co jest z pewnością bardzo dobrym posunięciem i przysporzyć może mu sporo popularności.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel