0

Podsumowanie tygodnia

Nexus TabletJesteś ciekawy co nowego wydarzyło się na rynku tabletów w przeciągu ostatnich siedmiu dni? Interesują Cię najnowsze premiery, zapowiedzi oraz prezentacje możliwości mobilnych urządzeń? Nie miałeś możliwości śledzić regularnie naszego serwisu i chciałbyś nadrobić zaległości? Jeżeli tak, to serdecznie zapraszamy Cię do zapoznania się z kolejnym podsumowaniem tygodnia na otabletach.pl!

W poniedziałek, 14 maja, przygotowaliśmy dla was aż cztery posty! Pierwszy z nich dotyczył tabletu działającego na Tizen – systemie operacyjnym przygotowanym przy współpracy Samsunga oraz Intela. Samo urządzenie posiada przeciętne specyfikacje, to co interesuje nas najbardziej to oczywiście sam OS. Oferuje on między innymi jedno z najlepszych wsparć dla HTML5 oraz możliwość emulacji aplikacji przygotowanych pod Androida.

Kolejny news to informacja o dwóch tanich modelach tabletów działających na Androidzie 4.0, a mianowicie Pentagramie Tab 7.0 oraz 8.0. 1GB pamięci RAM, wyświetlacz multitouch oraz procesor o taktowaniu 1.2GHz, za niespełna 200$ to z pewnością bardzo kusząca propozycja.

W krótkim, trzecim wpisie, informowaliśmy Was o modyfikacjach w ofercie tabletowej przygotowanej przez Play. Operator komórkowy udostępnił między innymi nowy cennik, do zapoznania, z którym serdecznie zapraszamy.

Ostatni, udostępniony w poniedziałek news, to natomiast zaprezentowanie nowych toreb włoskiej firmy Bombata, które przeznaczone są dla tabletów. Materiały użyte do ich wyprodukowania to sylikon oraz winyl, dzięki czemu są wytrzymałe i przyjazne środowisku. Torby na tablety dostępne są już w bardzo przystępnej cenie i nabyć możemy ja za niespełna 150zł. Czy ktoś z was skusi się na taki gadżet?

16 maja to informacja o kolejnym, niezwykle tanim tablecie, a mianowicie Zenithink C71, który dostępny jest już za 76 dolarów i działa na Androidzie 4.0. Specyfikacje jak na taką cenę są zadowalające, znajdziemy tutaj procesor o częstotliwości taktowania 1GHz, 512MB pamięci RAM oraz układ graficzny Mali 400.

Tego samego dnia, pojawiła się także informacja, że rząd Tajlandii ma zamiar przeznaczyć ponad 30 milionów dolarów na zakupienie tabletów i przekazanie ich w ręce uczniów, w celu poprawy jakości edukacji. Tablety z Androidem 4.0 przygotowane zostały przez firmę Shenzhen Scope, chodzi tutaj o modele Scopad SP0712, gdzie każdy jeden z nich kosztuje 81$.

18 maja wspominaliśmy o pogłoskach, według których, na rynku pojawić ma się czterordzeniowa wersja Samsunga Galaxy Note 10.1. Jeżeli wierzyć plotkom, każdy z rdzeni będzie posiadał częstotliwość taktowania 1.4GHz – tablet byłby więc mocniejszy od niejednego z naszych komputerów.

Tego samego dnia informowaliśmy was także o nowym tablecie od Amazona, który ma mieć przekątną 8.9 cala oraz pojawić się na półkach sklepowych jeszcze do końca tego roku, na początku przed okresem Bożonarodzeniowym. Czy zobaczymy w nim czterordzeniowy procesor i Androida 5.0 Jellybean i czy Amazonowi uda się utrzymać tak niską cenę swojego urządzenia? Na informacje te musimy jeszcze trochę poczekać!

Systematyczność pojawiania się newsów z pewnością nie była naszą najmocniejszą stroną w przeciągu ostatnich siedmiu dniu, tak samo jak systematyczność publikowania podsumowań tygodnia na otabletach.pl dosyć mocno szwankuje. Obiecujemy wam jednak, że sytuacja ta zmieni się od najbliższego tygodnia i wszyscy oczekujący niecierpliwie na wpisy z tejże serii będą mogli się ich doczekać w każdą niedzielę, w godzinach popołudniowych! Do usłyszenia! 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel