0

Dell Latitude 10 i XPS 12 – dwa nowe tablety z Windowsem 8

DellW tym tygodniu, osoby związane z Dellem popisały się posiadaniem wyjątkowego długiego języka, w przeciągu kilku dni wyciekły bowiem informacje o dwóch tabletach, gdzie każdy z nich posiada całkowicie inny design. Chodzi tutaj mianowicie o Dell Latitude 10 oraz dwunastocalowego XPS 12. Ten ostatni posiada mechanizm obrotowy zamontowany w ekranie, przez co przypomina między innymi Dell Inspiron Duo z 2010 roku.

Dell Latitude 10 bazuje na Intel Clover Trail Atom, dwurdzeniowym procesorze o niskim poborze mocy i z ponadprzeciętnymi osiągami i z przynajmniej Windowsem 7 na pokładzie. Design całego urządzenia jest bardzo prosty i charakteryzuje się ono rozdzielczością 1366×768 pikseli, obecnością multitoucha oraz stylusa.

Bardziej oryginalnym urządzeniem jest oczywiście Dell XPS 12, posiadający wyświetlacz o przekątnej 12.5 cala, ważący prawie półtora kilograma i posiadający grubość od 8 do aż 20 milimetrów! Gadżet ten z całą pewnością o wiele bardziej przyda się w pracy, czy też biznesie niż w codziennym życiu, dlatego też w swojej obudowie posiada aluminium oraz włókna węglowe. Cały przedni ekran pokryty jest Gorilla Glass, od jednej krawędzi do drugiej, aby zapewnić jak największą wytrzymałość gadżetu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel