0

Według Tima Cooka, Apple nigdy nie będzie produkowało hybrydowych urządzeń

Tim CookTim Cook, obecny CEO Apple, w czasie konferencji D10 brał udział w wywiadzie i było to pierwsze jego, tak duże wystąpienie na imprezie tego typu. Skorzystał on więc z nadarzającej się możliwości, skomentował pewne pogłoski odnośnie przyszłych produktów firmy oraz skrytykował podejście konkurencyjnego Microsoftu odnośnie ich najnowszego systemu operacyjnego.

Prowadzący wywiad Walt Mossberg, spytał Cooka, dlaczego ten uważa działania Microsoftu za błędne (chodzi tutaj o temat umieszczania swoich platform na urządzeniach hybrydowych, takich jak notebooki z dwoma ekranami dotykowymi). Cook jest zdania, że komputery oraz tablety to dwa całkowicie różne urządzenia i łączenie ich w jakikolwiek sposób jest bezsensowne. Zaznaczył także, że Apple na pewno nie zaprezentuje podobnego MacBooka, ani w tym roku, ani też w najbliższej przyszłość.

Według Tima Cooka łączenie ze sobą tabletów i komputerów oraz tworzenie pod nich wspólnych OS-ów, to tak jakby próbować scalić toster oraz lodówkę. Możemy przez to rozumieć, że Apple nigdy nie wypuści hybrydowego produktu na rynek. Oczywiście Cook może bardzo szybko zapomnieć o tym co powiedział, szczególnie jeżeli okaże się, że rozwiązanie takie podoba się konsumentom i można na nim sporo zarobić.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel