0

ASUS zaprezentował dwuplatformowe urządzenie ze stacją dokującą – jeszcze tablet, czy już komputer?

ASUS AiOW czasie trwającego obecnie Computex 2012, zaprezentowano kilka ciekawych, hybrydowych urządzeń, wśród nich znajdziemy kilka propozycji od ASUS-a, a pośród nich przede wszystkim posiadający 18.4 cala i wyposażony w stację dokującą gadżet, a mianowicie AiO. Urządzenie może działać zarówno na Windowsie 8 jak i Androidzie 4.0 i może pełnić rolę zarówno tabletu jak i pełnowartościowego komputera, kiedy umieścimy go w specjalnej podkładce.

AiO posiada zdejmowalną część pełniącą rolę wyświetlacza, którą umieszczamy w stacji bazowej w celu użytkowania stacjonarnego. Część wyświetlacza posiada podświetlenie diodami LED, charakteryzuje się rozpoznawaniem do dziesięciu punktów dotyku i wysoką rozdzielczością. Dzięki naciśnięciu jednego guzika, AiO płynnie przełącza się pomiędzy Androidem oraz swoją główną platformą czyli Windowsem 8.

Cały czas nie znamy dokładniejszych specyfikacji tego nietypowego urządzenia, najprawdopodobniej zastosowanie znalazł w nim procesor trzeciej generacji od Intela, optyczny napęd oraz wszystkie niezbędne porty i wejścia.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel