1

Evolio Evotab 3 – tajemniczy, rumuński tablet z Androidem 4.0.3

Evotab 3Firma Evolio ma na swoim koncie już kilka ciekawych i naprawdę tanich tabletów, które na terenie Europy Wschodniej cieszą się sporą popularnością. Obecnie, do linii produktów rumuńskiej firmy dołącza kolejne, tajemnicze urządzenie. Chociaż nie posiada on jeszcze swojej oficjalnej nazwy, to będzie to najprawdopodobniej Evotab 3. Model ten działa na najnowszej wersji Androida i jest o wiele bardziej trwały od swoich poprzedników.

Cena powinna oscylować w okolicach 200$ – w zamian za taką kwotę możemy liczyć na procesor Boxchip A10 1GHz, układ graficzny Mali 400, 1GB pamięci RAM DDR3 i 8GB pamięci wewnętrznej. Oprócz tego znajdziemy tutaj slot na karty mikro SD, wsparcie dla rozdzielczości 800×480 pikseli oraz przedni aparat 1.3MP. Warto wspomnieć także o obecności odbiornika sygnału GPS, nadajnika FM oraz standardowego portu HDMI, a także WiFi i 3G.

Według producenta urządzenie pozwala na odtwarzanie wideo w jakości 1080p, a bateria litowo-jonowa o pojemności 3000mAh zapewni prawie dziesięć godzin normalnego użytkowania. Tablet posiada wsparcie dla Google Play Store, więc użytkownicy dostają możliwość dostępu do tysięcy różnorodnych aplikacji.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel