0

LG Quick Voice – wirtualny asystent, który konkurować ma z Siri oraz S Voice?

LG Quick VoicePo tym, jak Samsung próbował zaoferować konsumentom rywala dla wirtualnego asystenta Siri, w postaci S Voice, teraz przyszedł czas na LG, które postanowiło zaproponować swoje własne rozwiązanie o nazwie Quick Voice. Firma zapowiedziała swój inteligentny system rozpoznawania głosu wczoraj i należy wiedzieć, że będzie on kompatybilny z różnymi modelami telefonów działających na Androidzie oraz z kilkoma tabletami!

Na liście urządzeń, które będą mogły korzystać z Quick Voice znajduje się między innymi smartfono-tablet Optimus Vu – oprogramowanie w jego przypadku powinno być gotowe do końca miesiąca. Na LG Optimus LTE II aplikacja pojawi się natomiast w lipcu. Quick Voice oferuje możliwość wykonywania połączeń głosowych, wysyłania wiadomości i maili, przeszukiwania sieci, ustawiania alarmów oraz umieszczania wpisów w kalendarzu – wszystko to przy użyciu komend głosowych, zamiast konieczności pisania po ekranie. Patrząc na to co zaoferował Samsung, mamy nadzieję, że LG pokaże się z lepszej strony i Quick Voice będzie naprawdę ciekawa i przydatną aplikacją.

Według pogłosek, także Google pracuje nad swoim własnym, wirtualnym asystentem głosowym, który ponoć nazywać ma się Majel, projekt jest jednak w bardzo wczesnej fazie i jeżeli zostanie sfinalizowany to przyjdzie nam na jego efekty jeszcze sporo poczekać.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel