1

Nokia Air działająca na MeeGo oraz Symbianie – jak na razie w fazie planowania [wideo]

Nokia AirW ostatnim czasie, na YouTube umieszczony został materiał wideo przedstawiający koncept tabletu Nokia Air, sam pomysł jest już jednak dosyć stary. Projekt ten już od jakiegoś czasu rozwijany jest przez fińskie przedsiębiorstwo, obejmując między innymi rozwiązania chmury obliczeniowej, która ewentualnie zastąpi SkyDrive.

Na zamieszczonym materiale widać integrację pomiędzy tabletem, smartfonem oraz małym, kieszonkowym telefonem, która jest niezwykle płynna i prezentuje się naprawdę ciekawie. Intrygujące jest także rozwiązanie platformowe, wygląda bowiem jak hybryda systemów Symbian oraz MeeGo. Na wideo widać także składany telefon i wiele dynamicznych widżetów. Interfejs użytkownika przypomina jednak bardziej wspomnianego przed chwilą MeeGo niż Symbiana.

Momentami można odnieść wrażenie, że jego desing przypomina Tablet S od Sony, jeżeli więc Nokia Air zadebiutuje na szerokim rynku, to możemy spodziewać się potyczki sądowej z azjatyckim przedsiębiorstwem. Nie wybiegajmy jednak na razie tak daleko w przyszłość i uzbrójmy się w cierpliwość, a może uda nam się dowiedzieć, czy Nokia ma zamiar cały czas rozwijać ten dosyć ciekawy projekt.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel