0

Sąd odrzuca wniosek o wznowienie sprzedaży Galaxy Tab 10.1 na terenie USA

Samsung Galaxy Tab 10.1Apple w ostatnim czasie bardzo aktywnie działa znowu na froncie sądowych potyczek o prawa do patentów i chociaż władze USA ostatnio odrzuciły wniosek o zakaz sprzedaży urządzeń HTC, to zdecydowały się zachować zakaz dystrybucji Samsunga Galaxy Tab 10.1. Samsung składał apelację od tej decyzji, jednak została ona ponownie odrzucona i tablet azjatyckiej firmy, dalej nie może być sprzedawany za oceanem.

Trzeba jednak podkreślić, że południowokoreańska firma cały czas ma szansę na ostateczne wygranie tej sprawy, może ją skierować bowiem do federalnego sądu apelacyjnego, w którym problemy związane z własnością intelektualną i sporami o nią, traktowane są wyjątkowo. Odwołanie do sądu wyższej instancji zostało już przedłożone i wszystko wskazuje na to, że w końcu zobaczymy końcowy etap całej historii. Z drugiej strony, kiedy Galaxy Tab 2 znajduje się już na półkach sklepowych, Samsungowi aż tak bardzo nie zależy na starszym produkcie.

O wiele większym ciosem dla Samsunga, byłoby z pewnością zablokowanie sprzedaży Samsunga Galaxy S III, który na chwilę obecną jest najbardziej popularnym gadżetem azjatyckiego przedsiębiorstwa.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel