0

Nokia atakuje Google z powodu Nexus 7 – oskarżenie o naruszenie patentów

Nexus 7Kiedy mówimy o sprawach naruszenia patentów i praw do własności intelektualnej, zazwyczaj mamy na myśli historie dotyczące Apple. Tym razem jednak, na pozycji atakującego znalazła się Nokia, która wytoczyła swoje sądowe działa przeciwko produktowi Google, a mianowicie Nexusowi 7, który dopiero niedawno debiutował na rynku. Fińskie przedsiębiorstwo twierdzi, że wyszukiwarkowy gigant narusza jego patenty dotyczące łączności WiFi.

Widać, że pod skrzydłami Microsoftu, Nokia ponownie rośnie w siłę, jednak atakowanie tak ważnego gracza na rynku jakim jest Google, to z pewnością dosyć nieprzemyślane i na pewno odważne posunięcie. Z drugiej jednak strony, jeżeli stanowisko Nokii okaże się prawdziwe, i ani Google, ani ASUS odpowiedzialny za przygotowanie Nexusa 7, nie posiadają licencji na dane patenty, wtedy fińska firma będzie mogła sporo zyskać.

Wydawać by się mogło, że taka sytuacja w ogóle nie powinna mieć miejsca, szczególnie, że Google wykupiło Motorolę. Myśląc logicznie, firma, która jest odpowiedzialna za stworzenie pierwszych telefonów komórkowych, powinna  być w posiadaniu wszystkich patentów odnośnie łączności, prawda? Jak się jednak okazało, było całkowicie inaczej. Na całe szczęście dla Google, Nokia to nie Apple i cała sytuacja może skończyć się tylko na konieczności wykupienia odpowiednich licencji, a nie na ciągnących się miesiącami sprawach sądowych.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel