0

Dystrybucja tabletów przewyższy popularność notebooków w 2016 roku!

TabletyChoć przyszłość będzie niezaprzeczalnie zdominowana przez ekrany dotykowe i przenośne urządzenia, to jak się okazuje, ucierpią na tym najbardziej nie nasze domowe, poczciwe PC-ty, ale laptopy oraz notebooki, przynajmniej według analiz przeprowadzonych przez NPD. Z wyników otrzymanych przez organizację jasno wynika, że w 2016 roku tablety całkowicie zdominują rynek notebooków i to właśnie ich dystrybucja znajdowała będzie się na wyższym poziomie.

w 2016 roku liczba tabletów ma przekroczyć 350 milionów jednostek, wcześniej natomiast rynek urządzeń mobilnych ma notować ciągły wzrost wynoszący 28% w przeciągu następnych pięciu lat. W roku 2017, różnica pomiędzy liczbą wyprodukowanych tabletów, a laptopów będzie wynosiła już natomiast kilkanaście milionów sztuk!

Jednym z kluczowych czynników, który spowoduje wzrost wysyłek i dystrybucji tabletów, jest zaakceptowanie tego typu urządzeń przez dojrzałe rynki, takie jak na przykład rynek Japoński, Amerykański, czy też Zachodnio europejski – jeszcze w tym roku, to właśnie na te tereny trafi 66% wszystkich tabletów! Z drugiej jednak strony należy zauważyć, że z miesiąca na miesiąc, linia oddzielająca notebooki od tabletów staje się coraz bardziej niewyraźna, spora część urządzeń posiada bowiem wymienne klawiatury, odłączane, czy też rotacyjne ekrany, przez co mieścić będą się w obu kategoriach. Czy doczekamy się więc tego, że jeden segment doprowadzi ostatecznie do wyeliminowania drugiego, czy też tablety i laptopy będą rozwijały się symultanicznie?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel