0

Co szykuje dla nas RIM w najbliższej przyszłości?

BlackBerry PlayBookRIM może opóźnić premierę platformy BB 10 OS na następny rok, jednak produkty, które miały być na niej oparte, cały czas znajdują się w kolejce do ostatecznego wprowadzenia na rynek, pomiędzy nimi znajdziemy kilka ciekawych telefonów oraz tabletów. Pomiędzy przyszłymi modelami znajduje się między innymi 4G PlayBook, który zadebiutować ma jeszcze w tym roku (w ostatnim kwartale) – informacji tej nie traktowalibyśmy jednak w stu procentach poważnie, tablet miał bowiem pojawić się po raz pierwszy już sześć miesięcy temu.

Na początku przyszłego roku ma pojawić się także upgrade systemowy dla obecnego PlayBooka, który związany może być także z drobnymi modyfikacjami samego urządzenia. Na samym końcu, RIM planuje wprowadzić tajemniczy produkt o nazwie Nashville, o którym nie wiemy jeszcze praktycznie nic i który może być zarówno tabletem, jak i telefonem. Firma pracuje także nad dziesięciocalowym urządzeniem, które ujrzymy najwcześniej w przyszłym roku – jak na razie jego nazwa projektowa to Blackforest.

Z całą pewnością dziesięciocalowy BlackBerry PlayBook w połączeniu z najnowszą platformą BB 10 OS mógłby zrobić furorę, jednak na chwilę obecną. Nie wiadomo, jak bardzo rozwinie się rynek tabletów przez następne kilkanaście miesięcy i czy BlackBerry znowu nie zadebiutuje ze swoim produktem troszeczkę za późno. Mamy jednak nadzieję, że RIM obudzi się odpowiednio wcześnie i namiesza w końcu trochę porządniej na rynku tabletów.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel