0

Google żąda 4mln dolarów odszkodowania od Oracle

GoogleSądowa batalia, która rozegrała się pomiędzy Oracle oraz Google, mogła nieść ze sobą naprawdę poważne konsekwencje i zakończyć się śmiercią Androida. Na szczęście taka sytuacja nie miała miejsca, Oracle nie udało się bowiem wygrać procesu, w którym ubiegali się o uzyskanie odszkodowania za korzystanie z kodu Androida, który wydawał się niezwykle podobny do ich technologii. Teraz natomiast, to wyszukiwarkowy gigant żąda 4 milionów dolarów zadośćuczynienia za bezpodstawne oskarżenia.

Firma Oracle jak na razie nie pokryła żadnych kosztów związanych z procesem, o co została wcześniej poproszona, więc  powinna wyłożyć wspomnianą sumę. Google z pewnością nie chce na tym zarobić, łączne koszty całego procesu wynosiły bowiem ponad trzy miliony dolarów – firma musiała zgromadzić między innymi 97 milionów dokumentów, czyli szaloną ilość.

Wszystko zaczęło się w 2010 roku, kiedy Oracle pozwało Google, twierdząc, że wyszukiwarkowy gigant narusza patenty oraz prawa autorskie należące do przedsiębiorstwa, poprzez tworzenie i dalszy rozwój Androida. Sąd orzekł ostatecznie, że Google korzysta zaledwie z dwóch plików testowych i całych dziewięciu linijek kodu, nie ma tutaj więc mowy o jakichkolwiek plagiatach.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel